Przewodnicy na wystawie

W dniu 26 listopada 2011 r. podczas obchodów jubileuszu 60-lecia oddziału PTTK im. Stefana Lachowicza w Bytomiu miało miejsce w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, w obecności Prezydenta Bytomia Piotra Koja odsłonięcie jubileuszowej wystawy, dokumentującej 60-letni dorobek bytomskiej turystycznej braci!!! Na wystawę składały się pamątkowe zdjęcia, odznaki, proporczyki, tabla, wyróżnienia, wydawnictwa członków, czy też eksponaty charakteryzujące poszczególne koła oddziału. Wystawa czynna była w okresie od 26 listopada 2011 r. do 31 grudnia 2011 r.
Dziękuję wszystkim członkom koła za pożyczenie eksponatów, gdyż bez nich wystawa nie miałaby miejsca. Dziękuję autorowi wystawy za włożoną pracę oraz Muzeum Górnośląskiemu za gościnność!!! Dzięki tej wystawie przewodnicy mieli okazję pokazać również i swój wieloletni dorobek - była to dobra okazja na rozpowszechnienie przewodnictwa w mieście.

Krzysztof Mikucki