SPOTKANIE Z RYSZARDEM PAWŁOWSKIM

W dniu 2 lipca 2013 r. przewodnicy Koła Przewodników Turystycznych im. Antoniego Mizki w Bytomiu po raz kolejny zaprosili w ramach Roku Przewodników Turystycznych PTTK mieszkańców miasta Bytomia na spotkanie z ciekawą postacią polskiego himalaizmu. Tym razem gościem przewodników był Ryszardem Pawłowski - himalaista, uczestnik ponad 250 wypraw w różne góry świata, partner wspinaczkowy m.in. Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego, zdobywca 10 ośmotysięczników, zdobywca 16 szczytów ośmiotysięcznych, w tym jako jedyny europejczyk 4 zdobywca szczytu Mt Everestu, członek prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku, stowarzyszenia zrzeszającego ok. 3000 odkrywców i badaczy z kilkudziesięciu państw wszystkich kontynentów, członek honorowy PZA, właciciel Agencji Górskiej - PATAGONIA. Ryszard Pawłowski jest wciąż aktywny, pomimo 40 letniego stażu w górach. Na spotkaniu reprezentacyjna sala Biura Promocji Bytomia była wypełniona w całości. Przybyli na spotkanie mieli okazję zobaczyć ciekawą prezentację, przedstawiającą na przestrzeni lat działalność górską znanego himalaisty. Była też okazja zadać pytanie, był konkurs, a na koniec możliwośc zakupu publikacji "Ryszard Pawłowski 40 lat w górach - wywiad rzeka" oraz otrzymać autograf z dedykacją.

Krzysztof Mikucki