60-lecie Oddziału PTTK im. Stefana Lachowicza w Bytomiu

W dniu 26 listopada 2011 r. w Muzeum Górnośląskim odbyły się uroczystości jubileuszu 60-lecia Oddziału PTTK im. Stefana Lachowicza w Bytomiu. W przygotowaniu tych uroczystości uczestniczyli członkowie Naszego Koła Przewodników. W ramach obchodów jubileuszu zorganizowano w dniu 23 listopada 2011 r. wycieczki dla młodzieży, wydano okolicznościowy biuletyn, otwarto czasową wystawę pamiątek turystycznych oraz przygotowano konferencję poświęconą historii Oddziału PTTK, na której obecni byli m.in. Pan Jacek Brzezinka - Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Koj - Prezydent Bytomia, Pan Rudolf Sobczyk - sekretarz Miasta Radzionkowa, Pani Justyna Bomba - Kierownik Biura Prezydenta i Rady Miasta Piekary Śląskie, a z ramienia ZG PTTK - Przewodniczący Kapituły Odznaczeń ZG PTTK Tadeusz Martusewicz.

Podczas tych obchodów wyróżnieni zostali członkowie Naszego Koła Przewodników: Wojciech Beliniak, Piotr Milewski - Odznaczeniem Ministra Sportu i Turystyki "Za zasługi dla turystyki", Małgorzata Janota, Jacek Urban - Dyplomem Zarządu Głównego PTTK, Marian Płachetka - Odznaką 50-lat w PTTK oraz Tomasz Biskup, Teresa Tworek - Dyplomem Oddziału PTTK Bytom. Ponadto podczas uroczystości kol. Maria Wilk odebrała wcześniej przyznaną odznakę "Zasłużony Przewodnik PTTK".